Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

POWIĘKSZANIE I UJĘDRNIANIE UST

OPIS

Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest najlepszym sposobem na osiągnięcie efektu pięknych, pełnych i naturalnie wyglądających ust. Dodatkowo podczas zabiegu można jednocześnie zlikwidować zmarszczki pojawiające się wokół ust a także podnieść ich kąciki.

Młode kobiety, których kontur ust nadal jest wyraźnie zaznaczony zazwyczaj decydują się tylko na zwiększenie ich objętości, tzw. uwypuklenie czerwieni wargowej. Osoby starsze, u których zaczynają być widoczne, tzw. zmarszczki palacza, aby osiągnąć oczekiwany efekt, oprócz powiększenia, podkreślają także kontur ust.

DZIAŁANIE

Piękne usta podkreślają nie tylko naszą urodę, ale dodają nam pewności siebie oraz poprawiają samopoczucie.

Zabieg modelowania ust często jest wyjątkową szansą na zmianę dla kobiet i mężczyzn, którzy od wczesnej młodości borykali się z problemami za wąskich czy za małych ust, czy znacząco różną proporcją wargi górnej i dolnej.

Zabieg z kwasem hialuronowym, jak już wspominaliśmy, świetnie radzi sobie także z nabytymi przez lata: zmarszczkami palacza czy opadniętymi kącikami ust.

EFEKTY
 • modeluje i powiększa usta,
 • poprawia kontur ust,
 • odtwarza spłycony łuk Kupidyna - zagłębienie nad górną wargą,
 • odtwarza tzw. filtrum, czyli rynienkę pomiędzy ustami a nosem,
 • podkreśla czerwień wargową, pozostawia ją napiętą, elastyczną i jędrną,
 • podnosi kąciki ust,
 • niweluje zmarszczki wokół ust,
 • nawilża.

Rezultat jest natychmiastowy, jednak ostateczny efekt zobaczymy dopiero po pewnym czasie od zabiegu. Kwas hialuronowy przez około 2-3 tygodnie dostosowuje się do struktury skóry, „układa się” i dopiero po tym czasie będziemy w stanie zobaczyć pełny efekt i zdecydować (jeśli zajdzie taka konieczność) o dopełnieniu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Do zabiegu powiększania i ujędrniania ust w Klinice Anna Pikura zawsze używamy gotowych ampułko-strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w organizmie ludzkim i od wielu lat stosowana w wielu różnych gałęziach medycyny, np. w ortopedii, reumatologii czy okulistyce. Zabieg polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły.

Zabieg wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia (stosuje się znieczulenie kremem znieczulającym – wtedy pacjent musi zgłosić się na zabieg 30 minut wcześniej celem nałożenia znieczulenia lub wykonuje się znieczulenie stomatologiczne). Po zabiegu lekarz wykonuje masaż ust.

Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia zaczerwienienie lub zasinienie spowodowane krwiakiem. Jest to zupełnie normalne i znika w ciągu kilku dni. Po zabiegu przez kilka dni można stosować leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia obrzęku, powinno się także pić ok. 2 litry wody na dzień oraz smarować usta maścią z arniką.

Pierwsze efekty widoczne są od razu, na całkowity efekt trzeba poczekać 2- 3 tygodnie. Przez 3 tygodnie nie powinno się latać samolotem, nurkować, wykonywać zabiegów kosmetycznych, masaży, korzystać z sauny. Nie zalecamy również żadnych zabiegów nagrzewających przez kolejne kilka dni po zabiegu.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj jeden zabieg w zupełności wystarcza. Po 2-3 tygodniach odbywa się wizyta kontrolna, podczas której lekarz decyduje o stanie ust pacjenta oraz o tym, czy zostały spełnione jego oczekiwania. Jeżeli jest taka potrzeba, dostrzykuje preparat. Kolejne modelowanie ust zalecamy nie wcześniej niż po pół roku od poprzedniego.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań powiększania i ujędrniania ust należą:
 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,
 • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),
 • planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła zawsze wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub małe krwiaki, które ustępują po kilku dniach. Osoby cierpiące na nawracającą opryszczkę powinny przyjmować leki przeciwwirusowe 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu ze względów estetycznych.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Agnieszka (70), Warszawa pisze:

...Już od kilku lat stosuję biologicznie aktywny kolagen ANNA PIKURA. To niesamowite zrządzenie losu, że całkowicie przypadkowo wpadła w moje ręce, w jednym z miesięczników, reklama tego kolagenu. Cała sprawa wydała mi się bardzo interesująca. Zadzwoniłam pod wskazany telefon. Pani Anna poświęciła mi sporo czasu. Od tamtej pory z żelazną konsekwencją stosuję ten specyfik. Zawsze dbałam o siebie, tak więc wtedy, w wieku 58 lat nie miałam jeszcze żadnych zmarszczek, kolagen działał więc profilaktycznie. Teraz mimo mojego wieku nadal nie mam zmarszczek. Dla mnie kolagen ANNA PIKURA to ELIKSIR MŁODOŚCI. Od kilku lat wcieram go nie tylko w twarz, ale również w dłonie i nadgarstki (kolagen grafitowy). Dzięki niemu uniknęłam operacji zdiagnozowanego zespołu cieśni, skończył się też bolesny nocny przykurcz palca prawej ręki. Zachęcona tym niesamowitym działaniem kolagenu na stawy, obecnie całkowicie profilaktycznie wcieram go sobie i mojemu o kilka lat starszemu mężowi w... kolana i kręgosłup. Mam ogromną satysfakcję, gdy lekarz, patrząc na mój PESEL, mówi, że mój wiek biologiczny nie ma nic wspólnego z moim wiekiem metrykalnym. Gdy pyta: „Co pani robi?”, mówię mu o kolagenie. I jeszcze jeden sukces, który zawdzięczam Pani Annie. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu kolagenu na powieki i pod oczy niesamowicie poprawił mi się wzrok. Kiedyś miałam okulary +2,5. Obecnie +1, a od biedy mogę czytać bez okularów. Lekarka okulistka powiedziała, że moje oczy mają o 30 lat mniej niż mój wiek metrykalny. I znów pytanie: co pani robi? I znów odpowiedź: kolagen, który dokonuje cudów, działając transdermalnie. Zamiast wydawać pieniądze na różne bzdury, kupuję kolagen i stosuję go u siebie i mojego męża. Nie mamy zamiaru dać się starości!!!!!...czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook