Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

NICI LIFTUJĄCE PDO

OPIS

Nici PDO to jedna z najnowszych technik stosowanych w zabiegach odmładzających.

Metoda Nici PDO wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących takich jak aptos, silhouette-lift, happy lift, czy wcześniej stosowanych złotych nici. Jednak w przeciwieństwie do tych systemów lifting nićmi PDO jest procedurą dużo bezpieczniejszą, bo mniej inwazyjną a także bardziej komfortową dla pacjenta.

Zabieg ten dedykowany jest dla pacjentów w wieku od 30 lat, gdy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Zabieg nie posiada górnej granicy wieku.

DZIAŁANIE

Cały zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici polidioksanonu. Polidioksanon – czyli w skrócie PDO, to silne syntetyczne włókno, które z czasem naturalnie rozpuszcza się w tkance. Jak wygląda taka nić? Nici PDO zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, więc nie istnieje obawa, że wokół niej mogą kolonizować się bakterie.

Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy, mówiąc prościej – stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo pobudza syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki zabiegowi z nićmi PDO możemy również skutecznie ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy. W ten sposób uzyskamy efekt zbliżony do działania toksyny botulinowej, jednak w dużo naturalniejszym stopniu – jako, że mięśnie nie będą unieruchomione a tylko osłabione. Wskazania do zastosowania nici PDO:

 • Twarz:
  1. pionowe i poziome zmarszczki na czole,
  2. obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi,
  3. wyraźny fałd nosowo-wargowy,
  4. rowek policzkowo-jarzmowy,
  5. fałd podbródkowy,
  6. fałd marionetkowy,
  7. v-lifting,
  8. opadające policzki i obszar pod dolną szczęką,
  9. fałdy skóry na policzku,
  10. pomarszczone policzki.
 • Ciało:
  1. fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie,
  2. zwiotczenie tkanek, brak jędrności piersi
  3. ,
  4. zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach,
  5. niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji).
EFEKTY
 • odmładza skórę,
 • wygładza zmarszczki,
 • poprawia koloryt skóry,
 • relaksuje mięsnie i wygładza rysy twarzy,
 • napina i liftinguje skórę (efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego),
 • poprawia owal twarzy,
 • nawilża, uelastycznia i ujędrnia skórę.

Rezultaty uzyskane dzięki zabiegowi są natychmiastowe. Po około 2 tygodniach rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny. Najlepiej efekty zaczynają być widoczne w 2-3 miesiącu po zabiegu. Nici utrzymują się w organizmie do 240 dni, natomiast efekty estetyczne są widoczne nawet 2 lata.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem lekarz znieczula kremem miejsce iniekcji nici. Podczas zabiegu lekarz przy pomocy bardzo cienkiej igły na której umieszczona jest nić PDO wprowadza ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, kończyn, biustu czy pośladków.

Zabieg jest bezbolesny, zazwyczaj nie pozostawia obrzęku. Pacjent czuje tylko delikatne ukłucia.

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Do zabiegu kwalifikuje lekarz, który na podstawie potrzeb pacjenta oraz stanu skóry dobiera odpowiednią terapię. To lekarz decyduje o liczbie zabiegów oraz ich częstotliwości.

CENA

Cena ustalana jest indywidualnie i zależy od ilości wykorzystanego preparatu. Przedstawione tutaj ceny mają charakter wyłącznie orientacyjny.
Cena za każdą wszczepioną nić: 100 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Polidioksanon to materiał znany i stosowany w medycynie już od wielu lat. Najczęściej wykorzystywano go w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej czy okulistyce. Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Lekarz po dokładnym wywiadzie kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Implantacji nici PDO mogą poddać się wyłącznie osoby dorosłe

. Przeciwwskazania terapii nićmi PDO:
 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia przeciwzakrzepowa,
 • choroby autoimmunologiczne.
Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka godzin po zabiegu widoczne są miejsca iniekcji nici. Czasami pojawiają się także niewielki siniaki i obrzęk. Wszelkie objawy ustępują samoistnie po kilku dniach. Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Agnieszka (70), Warszawa pisze:

...Już od kilku lat stosuję biologicznie aktywny kolagen ANNA PIKURA. To niesamowite zrządzenie losu, że całkowicie przypadkowo wpadła w moje ręce, w jednym z miesięczników, reklama tego kolagenu. Cała sprawa wydała mi się bardzo interesująca. Zadzwoniłam pod wskazany telefon. Pani Anna poświęciła mi sporo czasu. Od tamtej pory z żelazną konsekwencją stosuję ten specyfik. Zawsze dbałam o siebie, tak więc wtedy, w wieku 58 lat nie miałam jeszcze żadnych zmarszczek, kolagen działał więc profilaktycznie. Teraz mimo mojego wieku nadal nie mam zmarszczek. Dla mnie kolagen ANNA PIKURA to ELIKSIR MŁODOŚCI. Od kilku lat wcieram go nie tylko w twarz, ale również w dłonie i nadgarstki (kolagen grafitowy). Dzięki niemu uniknęłam operacji zdiagnozowanego zespołu cieśni, skończył się też bolesny nocny przykurcz palca prawej ręki. Zachęcona tym niesamowitym działaniem kolagenu na stawy, obecnie całkowicie profilaktycznie wcieram go sobie i mojemu o kilka lat starszemu mężowi w... kolana i kręgosłup. Mam ogromną satysfakcję, gdy lekarz, patrząc na mój PESEL, mówi, że mój wiek biologiczny nie ma nic wspólnego z moim wiekiem metrykalnym. Gdy pyta: „Co pani robi?”, mówię mu o kolagenie. I jeszcze jeden sukces, który zawdzięczam Pani Annie. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu kolagenu na powieki i pod oczy niesamowicie poprawił mi się wzrok. Kiedyś miałam okulary +2,5. Obecnie +1, a od biedy mogę czytać bez okularów. Lekarka okulistka powiedziała, że moje oczy mają o 30 lat mniej niż mój wiek metrykalny. I znów pytanie: co pani robi? I znów odpowiedź: kolagen, który dokonuje cudów, działając transdermalnie. Zamiast wydawać pieniądze na różne bzdury, kupuję kolagen i stosuję go u siebie i mojego męża. Nie mamy zamiaru dać się starości!!!!!...czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook