Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

WOLUMETRIA

OPIS

Skóra w pewnym wieku wiotczeje i opada. Powoli traci napięcie, jędrność i elastyczność. Zmienia się cały kontur twarzy. Nasza twarz wydaje się smutna, starsza i zmęczona. Jednak istnieje sposób na zniwelowanie tych zmian, które tylko pogłębiają się z wiekiem.

Wolumetria jest nauką o przywracaniu objętości. Wolumetryczne odmładzanie twarzy obejmuje przywracanie utraconej z wiekiem objętości oraz zarysu twarzy. Zabieg pozwala na wypełnienie zapadniętych policzków i podniesienie owalu twarzy.

Zabieg Wolumetrii to innowacyjna bezinwazyjna alternatywa dla chirurgii plastycznej.

Zabieg ten można stosować w każdym wieku. Szczególnie polecamy go osobom dojrzałym z dużą utratą objętości tkanek i wiotkością skóry.

DZIAŁANIE

Wolumetria twarzy koryguje i przywraca odpowiedni kształt twarzy. Do modelowania twarzy i przywracania jej objętości przeznaczony jest specjalistyczny wypełniacz – kwas hialuronowy o znacznie większej gęstości niż ten stosowany do wypełniania zmarszczek czy ust.

Iniekcja kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie objętości tkanek miękkich w obszarach z ubytkiem tkanki tłuszczowej. Rezultat wolumetrii jest bardzo naturalny.

Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpiecznym preparatem, który praktycznie nie uczula, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka. Oprócz wygładzenia zmarszczek, podniesienia i wymodelowania owalu twarzy, kwas hialuronowy przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia – pozostawiając ją jędrną i zrewitalizowaną.

Wolumetria jest doskonałym zabiegiem przeciwdziałającym:
 • opadaniu tkanki tłuszczowej,
 • wiotczeniu skóry,
 • osłabieniu mięśni,
 • zanikom kości czaszki.
EFEKTY
 • modeluje kości policzkowe,
 • wypełnia zagłębienia w okolicach skroni,
 • niweluje dolinę łez,
 • wyszczupla twarz,
 • modeluje podbródek i żuchwę,
 • poprawia owal twarzy.

Główną zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy. Rezultat utrzymuje się nawet 2 lata!

PRZEBIEG ZABIEGU

W Klinice Anna Pikura do zabiegu wolumetrii używamy gotowych ampułko-strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego. Zabieg polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu do tkanki podskórnej. Efekt wolumetrii jest natychmiastowy.

Możliwe jest stosowanie znieczulenia – zazwyczaj kremem znieczulającym – w takim wypadku pacjent musi pojawić się w klinice 30 minut przed zabiegiem. Po iniekcji preparatu Voluma lekarz wykonuje masaż okolicy, w której został zdeponowany implant.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wkłucia może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie spowodowane krwiakiem.

Na pierwsze efekty nie musimy czekać, twarz wygląda lepiej bezpośrednio po zabiegu. Jednak ostateczne rezultaty widać po 2-3 tygodniach.

Należy pamiętać, by po zabiegu wypijać duże ilości wody oraz stosować kremy nawilżające. Przez 3 tygodnie nie należy latać samolotem, nurkować, wykonywać zabiegów kosmetycznych, masaży ani korzystać z sauny.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Ilość zabiegów i użytego preparatu ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji w klinice. Lekarz na podstawie oczekiwań klienta i jakości skóry dobiera odpowiednią metodę terapii. Zazwyczaj już jeden zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty. Aby na stałe zachować odmłodzony kształt twarzy, zabieg należy powtarzać co kilkanaście miesięcy.

CENA

Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym – wolumetria – od 1800 zł
Cena zależy od ilości i rodzaju użytego preparatu.

DODATKOWE INFORMACJE

Preparat Voluma stosowany w zabiegu wolumetrycznym w Klinice Anna Pikura może być stosowany łącznie z innymi formami kwasu hialuronowego, a także w połączeniu z toksyną botulinową.

PRZECIWWSKAZANIA/ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań stosowania wolumetrii należą:
 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,
 • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),
 • planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk, zaczerwienienie lub niewielkie siniaczki. Wszelkie dolegliwości mijają samoistnie po 2- 3 dniach.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Agnieszka (70), Warszawa pisze:

...Już od kilku lat stosuję biologicznie aktywny kolagen ANNA PIKURA. To niesamowite zrządzenie losu, że całkowicie przypadkowo wpadła w moje ręce, w jednym z miesięczników, reklama tego kolagenu. Cała sprawa wydała mi się bardzo interesująca. Zadzwoniłam pod wskazany telefon. Pani Anna poświęciła mi sporo czasu. Od tamtej pory z żelazną konsekwencją stosuję ten specyfik. Zawsze dbałam o siebie, tak więc wtedy, w wieku 58 lat nie miałam jeszcze żadnych zmarszczek, kolagen działał więc profilaktycznie. Teraz mimo mojego wieku nadal nie mam zmarszczek. Dla mnie kolagen ANNA PIKURA to ELIKSIR MŁODOŚCI. Od kilku lat wcieram go nie tylko w twarz, ale również w dłonie i nadgarstki (kolagen grafitowy). Dzięki niemu uniknęłam operacji zdiagnozowanego zespołu cieśni, skończył się też bolesny nocny przykurcz palca prawej ręki. Zachęcona tym niesamowitym działaniem kolagenu na stawy, obecnie całkowicie profilaktycznie wcieram go sobie i mojemu o kilka lat starszemu mężowi w... kolana i kręgosłup. Mam ogromną satysfakcję, gdy lekarz, patrząc na mój PESEL, mówi, że mój wiek biologiczny nie ma nic wspólnego z moim wiekiem metrykalnym. Gdy pyta: „Co pani robi?”, mówię mu o kolagenie. I jeszcze jeden sukces, który zawdzięczam Pani Annie. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu kolagenu na powieki i pod oczy niesamowicie poprawił mi się wzrok. Kiedyś miałam okulary +2,5. Obecnie +1, a od biedy mogę czytać bez okularów. Lekarka okulistka powiedziała, że moje oczy mają o 30 lat mniej niż mój wiek metrykalny. I znów pytanie: co pani robi? I znów odpowiedź: kolagen, który dokonuje cudów, działając transdermalnie. Zamiast wydawać pieniądze na różne bzdury, kupuję kolagen i stosuję go u siebie i mojego męża. Nie mamy zamiaru dać się starości!!!!!...czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook