Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

AQUALYX – INTRALIPOTERAPIA INIEKCYJNA

OPIS

Chcesz wyglądać szczuplej, jednak uważasz, że skalpel nie jest odpowiedzią, której szukasz? W Klinice Anna Pikura polecamy intralipoterapię – zabieg ten, także nazywany liposukcją bez skalpela, jest wyjątkową i najskuteczniejszą alternatywą dla chirurgicznego odsysania tłuszczu.

Intralipoterapia iniekcyjna redukuje miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej. To nie jest metoda odchudzania całego ciała, ale jedynie innowacyjny zabieg modelujący wybrane jego obszary – tzw. miejscowe otłuszczenia.

Aqualyx to jedyny na świecie materiał medyczny zarejestrowany do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Zabieg z użyciem tego preparatu może wykonać jedynie doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

DZIAŁANIE

Aqualyx jest roztworem nie zawierającym fosfatydylocholiny. Jego głównymi działającymi na komórki tłuszczowe substancjami są detergenty (np. deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Tłuszcze ze zniszczonych komórek trafiają do obiegu krwi, następnie do wątroby, po czym są wydalane w sposób naturalny z organizmu.

Preparat Aqualyx w porównaniu z innymi środkami stosowanymi do walki z otłuszczeniem jest mniej bolesny, skuteczniejszy, mniej inwazyjny – wystarczą 1-2 wkłucia, a także szybszy – potrzebna jest mniejsza ilość zabiegów do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Preparat stosuje się w takie miejsca jak:
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan (tzw. bułki na kolanach),
 • okolica bioder (tzw. bryczesy),
 • okolica pod pośladkami,
 • podwójny podbródek,
 • kończyny górne w okolicy tricepsu,
 • fałdy na plecach (boczki),
 • sutki (ginekomastia u mężczyzn).
EFEKTY
 • redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • redukuje cellulit,
 • likwiduje drugi podbródek,
 • wyszczupla kolana,
 • zmniejsza obwód talii, bioder, ud (o ok. 4-5 cm),
 • wyszczupla ramiona, kark.

Aqualyx usuwa otłuszczenia w sposób trwały. Najlepsze efekty widoczne są u pacjentów z lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu – zwłaszcza w miejscach, z których ciężko jest go usunąć przy pomocy ćwiczeń czy diety.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu za pomocą specjalnie zaprojektowanych cienkich igieł preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej (zazwyczaj są to 2 iniekcje).

Przewagą tej metody jest mała ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Intralipoterapia jest praktycznie bezbolesna, gdyż do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie. Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi. Objawy takie są jak najbardziej pożądane, świadczą one bowiem o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Pacjent jest w stanie od razu po zabiegu powrócić do codziennych czynności.

Należy pamiętać, aby cały czas w trakcie terapii pić duże ilości wody – dzięki temu tłuszcz będzie szybciej i skuteczniej metabolizowany, a efekty będą długotrwałe i szybko widoczne. Warto także przejść na dietę niskotłuszczową.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj liczbę zabiegów określa lekarz na podstawie potrzeb pacjenta oraz ilości tkanki tłuszczowej. Standardowo wystarczają 2-3 zabiegi wykonane w odstępie 3-4 tygodni.

CENNIK

Cena w Klinice Anna Pikura ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji i zależy od ilości zużytego preparatu. 1 ampułka Aqualyx: 450 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Przypominamy, że intralipoterapia nie jest metodą odchudzania całego ciała, ale jedynie zabiegiem modelującym wybrane obszary ciała – czyli miejscowe otłuszczenia – zwłaszcza miejsca, które trudne są do wymodelowania, dietą lub ćwiczeniami (jak boczki, ramiona, oponka na brzuchu).

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Do zabiegu kwalifikuje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji. Zabiegowi mogą się poddać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań wykonywania zabiegu intralipoterapii należą:
 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
 • choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.
 • ciąża i laktacja

Do przemijających objawów ubocznych zaliczamy: zaczerwienienie skóry, obrzęk, siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, świąd oraz pieczenie. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilu dni.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Beata (51), Strzelce Krajeńskie pisze:

...Po przekroczeniu 45 roku życia moje własne sposoby na zachowanie urody i młodości przestały wystarczać. Myślę, że nasza skóra w tym wieku zaczyna przypominać ulubiony, noszony codziennie sweterek, który rozciągnął się i zdefasonował. Kiedy dowiedziałam się o istnieniu kolagenu ANNA PIKURA (przeczytałam kilka opinii w „Modzie na Zdrowie”), postanowiłam spróbować, czy także w moim przypadku zadziała w tak cudowny sposób. I zadziałał! Gdyby pozostać przy moim porównaniu, miałam wrażenie, że włókna kolagenu wniknęły w rozciągniętą przędzę mojej skóry powodując jej pogrubienie, skrócenie i uelastycznienie – „sweterek” zebrał się w sobie i odzyskał poprzedni kształt. Co więcej, przed kuracją moja skóra była jak przetarty worek – wszystkie cenne składniki różnych kosmetyków po prostu się z niego „wysypywały”, po zastosowaniu kolagenu skóra piękniała nawet po zwyczajnych zupełnie niedrogich kremach..

Za każdym razem kiedy na dzień dobry zwilżałam twarz wodą termalną i nakładałam kolagen w żelu, czułam jak moja twarz rozjaśnia się jakby w dziękczynnym uśmiechu. Zawsze poprawiało mi to samopoczucie. Wystarczał delikatny, prawie niezauważalny makijaż, żeby wyglądać naprawdę dobrze. Koleżanki w pracy zauważyły (niektóre niechętnie) i kazały mi się przyznać, co robię. Stosowałam kolagen w kapsułkach i w żelu, a także kolagen grafitowy, który działa nie tylko na skórę, ale także wzmacnia włosy i rzęsy. Kuracja trwała około roku ale wyraźne efekty były widoczne już po dwóch miesiącach. Myślę, że każda z nas powinna mieć swój sekretny słoiczek kolagenu AP, żeby nie pozwolić odejść swojemu pięknu zbyt wcześnie. Mamy szansę być coraz piękniejsze w miarę upływu czasu, kiedy nasza twarz wyraża coraz więcej i zaczyna odzwierciedlać duchową głębię i bogactwo wszystkich naszych doświadczeń....
czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook