Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

AQUALYX – INTRALIPOTERAPIA INIEKCYJNA

OPIS

Chcesz wyglądać szczuplej, jednak uważasz, że skalpel nie jest odpowiedzią, której szukasz? W Klinice Anna Pikura polecamy intralipoterapię – zabieg ten, także nazywany liposukcją bez skalpela, jest wyjątkową i najskuteczniejszą alternatywą dla chirurgicznego odsysania tłuszczu.

Intralipoterapia iniekcyjna redukuje miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej. To nie jest metoda odchudzania całego ciała, ale jedynie innowacyjny zabieg modelujący wybrane jego obszary – tzw. miejscowe otłuszczenia.

Aqualyx to jedyny na świecie materiał medyczny zarejestrowany do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Zabieg z użyciem tego preparatu może wykonać jedynie doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

DZIAŁANIE

Aqualyx jest roztworem nie zawierającym fosfatydylocholiny. Jego głównymi działającymi na komórki tłuszczowe substancjami są detergenty (np. deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Tłuszcze ze zniszczonych komórek trafiają do obiegu krwi, następnie do wątroby, po czym są wydalane w sposób naturalny z organizmu.

Preparat Aqualyx w porównaniu z innymi środkami stosowanymi do walki z otłuszczeniem jest mniej bolesny, skuteczniejszy, mniej inwazyjny – wystarczą 1-2 wkłucia, a także szybszy – potrzebna jest mniejsza ilość zabiegów do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Preparat stosuje się w takie miejsca jak:
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan (tzw. bułki na kolanach),
 • okolica bioder (tzw. bryczesy),
 • okolica pod pośladkami,
 • podwójny podbródek,
 • kończyny górne w okolicy tricepsu,
 • fałdy na plecach (boczki),
 • sutki (ginekomastia u mężczyzn).
EFEKTY
 • redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • redukuje cellulit,
 • likwiduje drugi podbródek,
 • wyszczupla kolana,
 • zmniejsza obwód talii, bioder, ud (o ok. 4-5 cm),
 • wyszczupla ramiona, kark.

Aqualyx usuwa otłuszczenia w sposób trwały. Najlepsze efekty widoczne są u pacjentów z lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu – zwłaszcza w miejscach, z których ciężko jest go usunąć przy pomocy ćwiczeń czy diety.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu za pomocą specjalnie zaprojektowanych cienkich igieł preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej (zazwyczaj są to 2 iniekcje).

Przewagą tej metody jest mała ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Intralipoterapia jest praktycznie bezbolesna, gdyż do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie. Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi. Objawy takie są jak najbardziej pożądane, świadczą one bowiem o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Pacjent jest w stanie od razu po zabiegu powrócić do codziennych czynności.

Należy pamiętać, aby cały czas w trakcie terapii pić duże ilości wody – dzięki temu tłuszcz będzie szybciej i skuteczniej metabolizowany, a efekty będą długotrwałe i szybko widoczne. Warto także przejść na dietę niskotłuszczową.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj liczbę zabiegów określa lekarz na podstawie potrzeb pacjenta oraz ilości tkanki tłuszczowej. Standardowo wystarczają 2-3 zabiegi wykonane w odstępie 3-4 tygodni.

CENNIK

Cena w Klinice Anna Pikura ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji i zależy od ilości zużytego preparatu. 1 ampułka Aqualyx: 450 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Przypominamy, że intralipoterapia nie jest metodą odchudzania całego ciała, ale jedynie zabiegiem modelującym wybrane obszary ciała – czyli miejscowe otłuszczenia – zwłaszcza miejsca, które trudne są do wymodelowania, dietą lub ćwiczeniami (jak boczki, ramiona, oponka na brzuchu).

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Do zabiegu kwalifikuje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji. Zabiegowi mogą się poddać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań wykonywania zabiegu intralipoterapii należą:
 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
 • choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.
 • ciąża i laktacja

Do przemijających objawów ubocznych zaliczamy: zaczerwienienie skóry, obrzęk, siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, świąd oraz pieczenie. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilu dni.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Agnieszka (70), Warszawa pisze:

...Już od kilku lat stosuję biologicznie aktywny kolagen ANNA PIKURA. To niesamowite zrządzenie losu, że całkowicie przypadkowo wpadła w moje ręce, w jednym z miesięczników, reklama tego kolagenu. Cała sprawa wydała mi się bardzo interesująca. Zadzwoniłam pod wskazany telefon. Pani Anna poświęciła mi sporo czasu. Od tamtej pory z żelazną konsekwencją stosuję ten specyfik. Zawsze dbałam o siebie, tak więc wtedy, w wieku 58 lat nie miałam jeszcze żadnych zmarszczek, kolagen działał więc profilaktycznie. Teraz mimo mojego wieku nadal nie mam zmarszczek. Dla mnie kolagen ANNA PIKURA to ELIKSIR MŁODOŚCI. Od kilku lat wcieram go nie tylko w twarz, ale również w dłonie i nadgarstki (kolagen grafitowy). Dzięki niemu uniknęłam operacji zdiagnozowanego zespołu cieśni, skończył się też bolesny nocny przykurcz palca prawej ręki. Zachęcona tym niesamowitym działaniem kolagenu na stawy, obecnie całkowicie profilaktycznie wcieram go sobie i mojemu o kilka lat starszemu mężowi w... kolana i kręgosłup. Mam ogromną satysfakcję, gdy lekarz, patrząc na mój PESEL, mówi, że mój wiek biologiczny nie ma nic wspólnego z moim wiekiem metrykalnym. Gdy pyta: „Co pani robi?”, mówię mu o kolagenie. I jeszcze jeden sukces, który zawdzięczam Pani Annie. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu kolagenu na powieki i pod oczy niesamowicie poprawił mi się wzrok. Kiedyś miałam okulary +2,5. Obecnie +1, a od biedy mogę czytać bez okularów. Lekarka okulistka powiedziała, że moje oczy mają o 30 lat mniej niż mój wiek metrykalny. I znów pytanie: co pani robi? I znów odpowiedź: kolagen, który dokonuje cudów, działając transdermalnie. Zamiast wydawać pieniądze na różne bzdury, kupuję kolagen i stosuję go u siebie i mojego męża. Nie mamy zamiaru dać się starości!!!!!...czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook