Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

RadiesseTM - nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia

OPIS

Radiesse to innowacyjny preparat wypełniający zmarszczki w sposób naturalny, dzięki odbudowie kolagenu w skórze pacjenta. Oprócz niwelowania zmarszczek zabieg z Radiesse doskonale modeluje kontur twarzy.

Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Jest to podstawą bezpieczeństwa zabiegu, minimalizuje także możliwość uczuleń.

Radiesse otrzymał aprobatę Food and Drug Administration (amerykańskiego stowarzyszenia FDA) jako bezpieczny preparat likwidujący zmarszczki.

DZIAŁANIE

Radiesse działa podwójnie. Żel zdeponowany podczas zabiegu daje natychmiastowy efekt wypełnienia. Po około 4 miesiącach żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Kolagen zostaje nadbudowany na szkielecie powstałym z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Hydroksyapatyt wapnia oprócz bycia swoistym rusztowaniem dodatkowo jest czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra samoistnie i w naturalny sposób się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

EFEKTY
 • zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę, nie dodając zbytniej objętości,
 • poprawia kształt i kontur twarzy,
 • wypełnia bruzdy nosowo-wargowe oraz bródkowo-wargowe,
 • wypełnia zapadnięte policzki i skronie,
 • unosi brwi,
 • unosi kąciki ust,
 • wypełnia obszarów jarzmowych,
 • poprawia kontur nosa,
 • odmładza grzbietowe powierzchnie rąk.
 • Efekty po zabiegu widoczne są natychmiast i utrzymują się nawet 18 miesięcy lub dłużej.
PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się na miejscowo znieczulonym za pomocą kremu obszarze. Lekarz medycyny estetycznej przy pomocy bardzo cienkiej igły wstrzykuje w leczone miejsca preparat Radiesse.

Zabieg od razu daje doskonałe efekty, które z czasem są coraz lepiej widoczne.

W miejscach, w których został zdeponowany preparat mogą pojawić się zaczerwienienia, zasinienia bądź obrzęk. Jednak znikają one po kilku dniach i można je w łatwy sposób ukryć pod makijażem.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Ilość zabiegów zależy od lekarza medycyny estetycznej. Podczas poprzedzających zabieg badania i konsultacji – lekarz bierze pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz stan jego skóry i decyduje o odpowiedniej terapii. Zazwyczaj wykonuje się od 1 do 3 zabiegów.

CENA

Cena zależy od ilości zastosowanego preparatu i zazwyczaj ustalana jest indywidualnie przed zabiegiem.
RadiesseTM - nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia: cena: 1600 zł

DODATKOWE INFORMACJE

W odróżnieniu od kwasu hialuronowego Radiesse jest preparatem termostabilnym, co ma istotne znaczenie w czasie upałów.

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse jest w 100% biokompatybilny, tj. wchłania się sposób naturalny.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Do zabiegu kwalifikuje lekarz medycyny estetycznej podczas dogłębnej konsultacji. Zabiegowi mogą poddać się wyłącznie osoby dorosłe.

Przeciwwskazaniami do terapii Radiesse są:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • opryszczka w miejscu zabiegu,
 • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • choroba nowotworowa,
 • obecność ciał obcych np. złote nici.

Zazwyczaj zaraz po zabiegu pacjenci są w stanie powrócić do pełnej aktywności. Możliwe są niewielkie zasinienia, obrzęk oraz ból, jednak wszelkie objawy niepożądane znikają po kilku dniach.

Bezpieczeństwo i skuteczność Radiesse zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Beata (51), Strzelce Krajeńskie pisze:

...Po przekroczeniu 45 roku życia moje własne sposoby na zachowanie urody i młodości przestały wystarczać. Myślę, że nasza skóra w tym wieku zaczyna przypominać ulubiony, noszony codziennie sweterek, który rozciągnął się i zdefasonował. Kiedy dowiedziałam się o istnieniu kolagenu ANNA PIKURA (przeczytałam kilka opinii w „Modzie na Zdrowie”), postanowiłam spróbować, czy także w moim przypadku zadziała w tak cudowny sposób. I zadziałał! Gdyby pozostać przy moim porównaniu, miałam wrażenie, że włókna kolagenu wniknęły w rozciągniętą przędzę mojej skóry powodując jej pogrubienie, skrócenie i uelastycznienie – „sweterek” zebrał się w sobie i odzyskał poprzedni kształt. Co więcej, przed kuracją moja skóra była jak przetarty worek – wszystkie cenne składniki różnych kosmetyków po prostu się z niego „wysypywały”, po zastosowaniu kolagenu skóra piękniała nawet po zwyczajnych zupełnie niedrogich kremach..

Za każdym razem kiedy na dzień dobry zwilżałam twarz wodą termalną i nakładałam kolagen w żelu, czułam jak moja twarz rozjaśnia się jakby w dziękczynnym uśmiechu. Zawsze poprawiało mi to samopoczucie. Wystarczał delikatny, prawie niezauważalny makijaż, żeby wyglądać naprawdę dobrze. Koleżanki w pracy zauważyły (niektóre niechętnie) i kazały mi się przyznać, co robię. Stosowałam kolagen w kapsułkach i w żelu, a także kolagen grafitowy, który działa nie tylko na skórę, ale także wzmacnia włosy i rzęsy. Kuracja trwała około roku ale wyraźne efekty były widoczne już po dwóch miesiącach. Myślę, że każda z nas powinna mieć swój sekretny słoiczek kolagenu AP, żeby nie pozwolić odejść swojemu pięknu zbyt wcześnie. Mamy szansę być coraz piękniejsze w miarę upływu czasu, kiedy nasza twarz wyraża coraz więcej i zaczyna odzwierciedlać duchową głębię i bogactwo wszystkich naszych doświadczeń....
czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook