Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

BOTOX ORAZ BABY BOTOX – USUWANIE ZMARSZCZEK

OPIS

Toksyna botulinowa jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej przebadanych preparatów stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej.

Znana i wykorzystywana już prawie pół wieku doskonale spisuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w ortopedii, leczeniu migren, kurczu powiek czy nadpotliwości. Takie szerokie spektrum działania w medycynie świadczy o tym, że jej stosowanie - przy prawidłowym dawkowaniu - jest jak najbardziej bezpieczne.

Toksyna jest preparatem nietrwałym i po 4-6 miesiącach - okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta - efekt zabiegu słabnie i zanika.

Stosowana przez Klinikę Anna Pikura toksyna botulinowa typu A (zarejestrowana jako lek i używana nie tylko w medycynie estetycznej, ale przede wszystkim w neurologii i okulistyce) wykorzystywana jest do leczenia zmarszczek mimicznych, czyli takich, które wynikają ze skurczów mięśni twarzy.

DZIAŁANIE

Działanie botoxu jest odwracalne. Toksyna botulinowa jest naturalną substancją blokującą działanie komórek nerwowych przekazujących impulsy do mięśni. Hamuje w sposób odwracalny wydzielanie acetylocholiny, dzięki czemu przewodnictwo nerwowo-mięśniowe jest zablokowane i mięsień nie kurczy się.

Po kilku miesiącach tworzą się nowe połączenia nerwowe i powraca osłabiona funkcja mięśni. Zmarszczki stopniowo powracają, choć mniejsze, bo mięsień odzyskuje swoją siłę.

Botulina podawana jest miejscowo i nie działa ogólnie na organizm lecz pozostaje w miejscu wstrzyknięcia.

Botox stosuje się w miejscach, w których za powstawanie zmarszczek odpowiada nadmierna aktywność mięśni. Toksyna botulinowa wygładza:

 • zmarszczki pionowe gładzizny na czole nazywane lwimi zmarszczkami,
 • zmarszczki poziome czoła,
 • zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, tzw. kurze łapki,
 • zmarszczki powieki dolnej,
 • zmarszczki grzbietu nosa, czyli zmarszczki królicze,
 • zmarszczki promieniste dookoła ust nazywane zmarszczkami palacza,
 • pobruzdowania brody, tzw. „broda kamienna”, „broda czarownicy”.

Iniekcją botuliny unosi się także opadające kąciki ust oraz likwiduje, tzw. uśmiech dziąsłowy (gdy zbyt duża ilość dziąseł widoczna jest podczas uśmiechu).

Botulina jest niezastąpiona podczas terapii bruksizmu - nadmiernej aktywności mięśni żwaczy prowadzącej do mocnego zaciskania zębów i tarcia nimi.

EFEKTY
 • skóra staje się jędrna i widocznie odmłodzona,
 • likwidowane są bruzdy i zagniecenia na czole,
 • niwelowane są zmarszczki wokół oczu i ust,
 • zabieg Mefisto lift pozwala na uniesienia części środkowej i bocznej brwi,
 • zabieg Nefretete lift poprawia owal twarzy oraz niweluje zmarszczki szyi, tzw. „wstęgi” mięśnia szerokiego szyi,
 • niezastąpiony w terapii bruksizmu,
 • wyraźnie zmniejsza nadpotliwość.

Efekty działania pojawiają się około 7 dnia po zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po 2 tygodniach i utrzymuje się do 9 miesięcy. Po kolejnych kuracjach efekt utrzymuje się dłużej. Nawet po zakończeniu działania botoxu, skóra wygląda młodziej i jest bardziej „wypoczęta”.

PRZEBIEG ZABIEGU

Lek podaje się w zastrzyku do mięśnia. Efektem podania jest wygładzenie zmarszczki w okolicy wstrzyknięcia. Najczęściej miejscem poddanym terapii bywa górna część twarzy.

Zabieg podania toksyny botulinowej jest krótki i bezbolesny, jak wspomnieliśmy, polega na wykonaniu niewielkiej ilości precyzyjnych wstrzyknięć domięśniowo przy pomocy bardzo cienkiej igły. Lekarz dokładnie określa miejsca gdzie należy podać lek, aby osiągnąć optymalne efekty.

Zabieg nie pozostawia śladów. W miejscach nakłucia może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie bądź siniak, jednak znikają bardzo szybko, można je także z łatwością zamaskować.

Bezpośrednio po zabiegu przez 4 godziny należy unikać schylania się i leżenia. Nie należy czytać ze spuszczoną głowa, kłaść się spać, poddawać zabiegom pielęgnacyjnym, wykonywać masażu, rozcierania i pocierania skóry twarzy. Powinno się także unikać różnicy ciśnień (lot samolotem, nurkowanie) przez 48 godzin po zabiegu.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Wystarczy zazwyczaj 1 zabieg z użyciem odpowiedniej dawki botoxu, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Mimo to, po około 2 tygodniach wskazana jest wizyta kontrolna. Lekarz podczas spotkania ocenia efekt zabiegu i ewentualnie dostrzykuje preparat, gdy zachodzi taka potrzeba.

CENA
 • Usuwanie zmarszczek: od 100 zł.
 • Terapia bruksizmu: od 1200 zł.
 • Leczenie nadpotliwości: pachy, dłonie, stopy: 1800 zł.
 • Cena zależy od ilości użytego preparatu.
DODATKOWE INFORMACJE

Osobom z bardzo zaawansowanymi, głębokimi zmarszczkami polecamy połączenie zabiegu toksyną botulinową z wypełnieniem pozostałej zmarszczki kwasem hialuronowym. Zabieg podczas, którego wstrzykiwana jest mieszanka botuliny i kwasu hialuronowego nazywa się Mezobotox lub Botoxlift. W takim przypadku dawka botoxu jest odpowiednio zmniejszona.

BABY BOTOX® - to nowy trend wstrzykiwania botoxu w mniejszych dawkach, które pozwalają na osiągnięcie naturalnego wyglądu poprzez lekkie odświeżenie i nieznaczne skorygowanie urody. Chodzi o terapię botoxem, która nie stworzy idealnie wymodelowanej twarzy bez zmarszczek a jak najnaturalniejszy wygląd pozbawiony niedoskonałości. To wspaniała alternatywa dla osób w młodym wieku, których zadatki genetyczne zmuszają do eliminacji oznak przedwczesnego starzenia się.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań leczenia botoxem należą:
 • ciąża i laktacja,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów i streptomycyny,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych, np. aspiryny, ciągłe zażywanie leków przeciwbólowych lub przeciwgrypowych (w tych przypadkach leki te trzeba odstawić na 2 dni),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

W bardzo rzadkich przypadkach po zabiegu może pojawić się powikłanie w postaci braku działania toksyny lub opadnięcia powieki, kącika ust czy nadmiernego uniesienia brwi.

* Podane ceny są orientacyjne, zależą od ilości i rodzaju użytego preparatu. Ostateczna cena zabiegu ustalana jest z lekarzem przed zabiegiem. Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Beata (51), Strzelce Krajeńskie pisze:

...Po przekroczeniu 45 roku życia moje własne sposoby na zachowanie urody i młodości przestały wystarczać. Myślę, że nasza skóra w tym wieku zaczyna przypominać ulubiony, noszony codziennie sweterek, który rozciągnął się i zdefasonował. Kiedy dowiedziałam się o istnieniu kolagenu ANNA PIKURA (przeczytałam kilka opinii w „Modzie na Zdrowie”), postanowiłam spróbować, czy także w moim przypadku zadziała w tak cudowny sposób. I zadziałał! Gdyby pozostać przy moim porównaniu, miałam wrażenie, że włókna kolagenu wniknęły w rozciągniętą przędzę mojej skóry powodując jej pogrubienie, skrócenie i uelastycznienie – „sweterek” zebrał się w sobie i odzyskał poprzedni kształt. Co więcej, przed kuracją moja skóra była jak przetarty worek – wszystkie cenne składniki różnych kosmetyków po prostu się z niego „wysypywały”, po zastosowaniu kolagenu skóra piękniała nawet po zwyczajnych zupełnie niedrogich kremach..

Za każdym razem kiedy na dzień dobry zwilżałam twarz wodą termalną i nakładałam kolagen w żelu, czułam jak moja twarz rozjaśnia się jakby w dziękczynnym uśmiechu. Zawsze poprawiało mi to samopoczucie. Wystarczał delikatny, prawie niezauważalny makijaż, żeby wyglądać naprawdę dobrze. Koleżanki w pracy zauważyły (niektóre niechętnie) i kazały mi się przyznać, co robię. Stosowałam kolagen w kapsułkach i w żelu, a także kolagen grafitowy, który działa nie tylko na skórę, ale także wzmacnia włosy i rzęsy. Kuracja trwała około roku ale wyraźne efekty były widoczne już po dwóch miesiącach. Myślę, że każda z nas powinna mieć swój sekretny słoiczek kolagenu AP, żeby nie pozwolić odejść swojemu pięknu zbyt wcześnie. Mamy szansę być coraz piękniejsze w miarę upływu czasu, kiedy nasza twarz wyraża coraz więcej i zaczyna odzwierciedlać duchową głębię i bogactwo wszystkich naszych doświadczeń....
czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook