Laser sPTF+

Fotodepilacja laserem sPTF+

Laser sPTF+ to najnowocześniejszy w tej chwili na świecie, zaaprobowany przez amerykańską Food and Drug Administration, laser do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, oparty na najnowszych osiągnięciach myśli medycznej i technicznej. Skuteczność tej najnowocześniejszej technologii usuwania zbędnego owłosienia wynika z szerokich możliwości indywidualizowania funkcji urządzenia. Metoda obejmuje pięć zróżnicowanych poziomów natężenia, co umożliwia precyzyjne dostosowanie jej do pacjenta.

Do fotodepilacji wykorzystuje się filtry przepuszczające wyższy zakres długości fal, penetrujący głębiej i usuwający włosy, również jasne i siwe. W odróżnieniu od laserów emitujących światło monochromatyczne laser sPTF+ pozwala indywidualnie dostosować zabieg do pacjenta. Fotodepilację metodą sPTF+ można stosować zarówno na obszarze twarzy jak i w typowych partiach ciała, jak łydki, przedramiona, pachy, bikini, tors, plecy itd.

Wskazania do depilacji sPTF+

 • Owłosienie niepożądane z powodów kosmetycznych.
 • Nadmierne owłosienie spowodowane zaburzeniami hormonalnymi/endokrynologicznymi (lecz po ustabilizowaniu lub wyleczeniu zaburzenia).
 • Wrastanie włosów
 • Wrażliwość bądź nadwrażliwość skóry, wykluczająca użycie tradycyjnych metod depilacji.

Dodatkowe zalecenia przed zabiegiem

 • Nie opalać się (przez co najmniej 3 tygodnie).
 • Nie poprzedzać zabiegu depilacją za pomocą wosku, kremu, depilatora czy pęsety (przez co najmniej 1 miesiąc).
 • Nie stosować leków i zabiegów złuszczających (co najmniej przez 1 tydzień).
 • Ogolić skórę na obszarze planowanego zabiegu (w tym samym dniu bądź dzień wcześniej).
 • Nie stosować dezodorantu, umyć i osuszyć skóre (bezpośrednio przed zabiegiem).

Zalecenia po zabiegu

 • Nie opalać się (przez co najmniej 4 tygodnie).
 • Odstawić substancje zwiększające wrażliwość na światło (niektóre roślin, np. dziurawiec, nagietek), niektóre antybiotyki.
 • Wstrzymać się ze stosowaniem mydeł, dezodorantów i antyperspirantów na bazie alkoholu.

PODZIAŁ OBSZAROWY

1 obszar69 złCzoło, szyja, dekolt, broda, górna warga, baczki, okolica między brwiami, linia biała (kresa biała), kości policzkowe, sutki, kark, palce u rąk, palce u stóp, przestrzeń międzypośladkowa
2 obszary139 złCała twarz, pachy, przedramiona, ramiona, bikini płytkie (pachwiny i wzgórek łonowy), dłonie, stopy, barki, brzuch, klatka piersiowa, łydki z kolanami, uda, pośladki, lędźwie
3 obszary199 złBikini głębokie (pachwiny, wzgórek łonowy, przestrzeń między pośladkowa)
4 obszary289 złCałe ręce, całe nogi, całe plecy

Światło lasera sPTF+ stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny, wytworzone jednocześnie ciepło pobudza mikrokrążenie i polepsza ukrwienie. Skóra staje się gładsza i lepiej odżywiona, odzyskuje elastyczność i jędrność, karnacja zostaje ujednolicona, następuje efekt odmłodzenia skóry.
Laser sPTF+ to najnowocześniejszy w tej chwili na świecie, zaaprobowany przez amerykańską Food and Drug Administration, laser do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, oparty na najnowszych osiągnięciach myśli medycznej i technicznej. Laser skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, a podczas regeneracji ich wiązań następuje stymulacja syntezy kolagenu. Widocznymi efektami tego procesu jest zwężenie się nadmiernie rozszerzonych porów, rozjaśnienie przebarwień i zmian naczyniowych, wygładzenie zmarszczek i bruzd, eliminacja cieni pod oczami. Laser sPTF+ zwalcza też nadmierne rogowacenie i szorstkość naskórka.

Ile i jak często
Zaleca się serię 5-8 zabiegów, wykonywanych co 2-6 tygodni. Później dla podtrzymania efektów raz na kwartał. Rezultaty zaczynają być widoczne po 3 tygodniach od pierwszego zabiegu.
Fotoodmładzanie stosuje się również w ramach leczenia skóry jako terapię wspomagającą przy zmianach naczyniowych oraz zmianach pigmentowych (przebarwienia, piegi, plamy starcze etc.).

Zalecenia po zabiegu
Chronić skórę przed promieniowaniem UV przez minimum dwa tygodnie, osłaniając ją ubraniem i/lub wysokimi filtrami UV.
Unikać substancji fotouczulających.

FOTOODMŁADZANIE
Obszar zabiegowyCena 1 zabiegu
Twarz239 zł
Twarz + szyja299 zł
Twarz + szyja + dekolt359 zł
Dłonie119 zł
Dłonie + terapia na przebarwienia239 zł
Pakiet 5 zabiegów rabat 25%
Pakiet 10 zabiegów rabat 40%  

Zalecane dodatki do zabiegu:

 • Aplikacja kolagenu 40 zł;
 • Ampułka/serum 50 zł;
 • Maska algowa 40 zł;
 • Aplikacja kwasu hialuronowego 30 zł;

Laser sPTF+ to najnowocześniejszy w tej chwili na świecie, zaaprobowany przez amerykańską Food and Drug Administration, laser do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, oparty na najnowszych osiągnięciach myśli medycznej i technicznej.
Laser sPTF+ rozjaśnia zmiany naczyniowe na skórze, całkowicie je eliminując po kilku zabiegach. Najlepsze efekty uzyskuje się przy jasnej karnacji i wyrazistych zmianach. Metoda niezwykle skuteczna szczególnie przy usuwaniu zmian naczyniowych o charakterze zlanego rumienia oraz zmian naczyniowo-zapalnych, a zatem ze szczególnym wskazaniem dla osób z trądzikiem różowatym.

Jak laser sPTF+ działa na zmiany naczyniowe
Odpowiednio dobrany zakres fali świetlnej penetruje przez skórę, gdzie jest absorbowany przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. W ostatecznym efekcie procesu zainicjowanego w ten sposób zostaje wyeliminowane rozszerzenie tętniczek końcowych, mające wpływ na trądzik różowaty. Uszkodzone naczynie krwionośne zostaje precyzyjnie zniszczone, bez naruszenia sąsiednich tkanek, a po jakimś czasie wydalone samodzielnie przez organizm, bez zakłócania normalnego metabolizmu.

Liczba koniecznych sesji zabiegu zależy od skali uszkodzeń – pojedyncze można usunąć nawet podczas jednej sesji, eliminacja większych skupisk trwa dłużej, w przypadku rozległej sieci popękanych naczyń nawet do kilkunastu sesji. Zabiegi należy przeprowadzać w odstępach kilkutygodniowych. Kosmetolog planujący terapię określa ilość, średnicę i kolor naczyń, a także głębokość ich położenia.

TERAPIA NACZYNIOWA
Obszar zabiegowyCena 1 zabiegu
Twarz179 zł
Policzki149 zł
Pojedyncze naczynko119 zł
TERAPIE ŁĄCZONE
Fotoodmładzanie twarzy + terapia naczyniowa299 zł
Pakiet 5 zabiegów rabat 25%
Pakiet 10 zabiegów rabat 40%  
 

Laser sPTF+ to najnowocześniejszy w tej chwili na świecie, zaaprobowany przez amerykańską Food and Drug Administration, laser do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, oparty na najnowszych osiągnięciach myśli medycznej i technicznej.

Przebarwienia – efekt zaburzeń w produkcji i dystrybucji melaniny w skórze – przyjmują zwykle postać rozmaitego kształtu i wielkości plam na skórze, nasilających się pod wpływem promieniowania UV. (Opalanie się jest w takich przypadkach zdecydowanie niewskazane).

Dzięki selektywnemu działaniu na problematyczne obszary światło lasera sPTF+ powoduje podgrzanie i zniszczenie komórek z nadmiarem melaniny, likwidując pigment tylko w takich miejscach i nie wpływając negatywnie na skórę bez zaburzeń. Eliminuje piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, zwalcza plamy potrądzikowe, wątrobowe oraz powstałe wskutek działania leków fotouczulających. Zabiegi laserem sPTF+ przynoszą dobre efekty także w przypadkach ostudy oraz przebarwień powstałych po zapaleniu tkanek.

Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia stają się ciemniejsze, potem ulegają złuszczeniu i zanikają. Zaleca się liczbę 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

Terapia przebarwień za pomocą sPTF+ ma charakter objawowy, tj. nie likwiduje przyczyny tego problemu i ewentualności nowych przebarwień, szczególnie przy narażaniu skóry na częsty kontakt z promieniowaniem UV.

TERAPIA NA PRZEBARWIENIA SKÓRNE
Obszar zabiegowyCena 1 zabiegu
Twarz179 zł
Twarz + szyja239 zł
Twarz + szyja + dekolt299 zł
Dłonie119 zł
Pojedyncze przebarwienie119 zł
TERAPIE ŁĄCZONE
Fotoodmładzanie twarzy + usuwanie przebarwień299 zł
Pakiet 5 zabiegów rabat 25%
Pakiet 10 zabiegów rabat 40%  
 

Laser sPTF+ to najnowocześniejszy w tej chwili na świecie, zaaprobowany przez amerykańską Food and Drug Administration, laser do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, oparty na najnowszych osiągnięciach myśli medycznej i technicznej. Laser sPTF+ jest jedną z najlepszych metod eliminacji trądziku, zarówno pospolitego jak i różowatego – polega ona na absorbowaniu odpowiednio dobranego spektrum światła PTF przez porfirynę, co uwalnia monomorfizm oksyanionów, eliminujący bakterie uczestniczące w tworzeniu się tradziku. Optymalne dobranie energii i długości nagrzewania skóry obkurcza rozszerzone pory, powoduje gojenie się ranek i wyprysków, spłyca blizny, zapobiega tworzeniu się nowych krostek oraz obkurcza rozszerzone pory. Zabiegi należy wykonywać co 1-2 tygodnie, zależnie od kondycji skóry.

TERAPIA NA TRĄDZIK
Obszar zabiegowyCena 1 zabiegu
Twarz179 zł
Twarz + dekolt239 zł
Plecy (górna połowa)239 zł
Pakiet 5 zabiegów rabat 25%
Pakiet 10 zabiegów rabat 40%