Ginekologia estestyczna

Dyskomfort i poczucie suchości w miejscu intymnym, częste otarcia po jeździe na rowerze czy konno, a nawet na skutek długotrwałego siedzenia, męczące nawracające infekcje – to dolegliwości, które nasilają się z wiekiem. Przyczyną jest zazwyczaj utrata jędrności warg sromowych.

Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają pozbyć się dyskomfortu, dodają pewności siebie i poprawiają samoocenę kobiety.

W Klinice Anna Pikura wykorzystujemy jedną z innowacyjnych procedur leczenia z zakresu ginekologii estetycznej – wypełnianie i rewitalizację warg sromowych przy użyciu kwasu hialuronowego.

DZIAŁANIE

Zabieg profesjonalnie nazywany labioplastyką warg sromowych większych przywraca jędrność i elastyczność warg sromowych większych, które wraz z wiekiem lub znaczną utratą wagi powoli je tracą.

Wargi sromowe większe chronią wargi sromowe mniejsze i wejście do pochwy. Osłaniają miejsce wyścielone błoną śluzową, która to z kolei chroni organizm kobiety przed przedostaniem się szkodliwych czynników zewnętrznych. Prawidłowo funkcjonująca śluzówka powinna być cały czas wilgotna. Gdy dochodzi do zanikania warg sromowych większych, błona śluzowa narażona jest na wysychanie. W wyniku zmniejszenia objętości warg sromowych większych stają się one zbyt małe by odpowiednio chronić srom, co powoduje świąd i dyskomfort, utrudniając codzienne funkcjonowanie pacjentki.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego: nawilża, szybko przywraca dawną objętość wargom sromowym i zapobiega otarciom sromu podczas noszenia obcisłej odzieży lub uprawiania sportów.

EFEKTY

 • nawilża,
 • przywraca dawną objętość wargom sromowym większym,
 • ujędrnia skórę,
 • oprawia i odmładza wygląd,
 • zapobiega otarciom.

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet 2 lata i widoczny jest już w pierwszym tygodniu po zabiegu. Preparat został wzbogacony o mannitol, antyoksydant, który dodatkowo chroni kwas hialuronowy przed wchłonięciem i przedłuża jego działanie.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentką konsultacje, aby poznać jej oczekiwania i potrzeby.

Do zabiegu stosuje się specjalny wypełniacz o nazwie Desirial oraz Desirial +. Oba preparaty posiadają rejestrację do wstrzyknięć w okolice intymne.

Sam zabieg jest krótki i bezbolesny jako, że miejsce iniekcji kwasu hialuronowego zostaje znieczulone w sposób podobny do znieczulenia stomatologicznego. W kolejnym kroku przy pomocy kaniuli – cienkiej igły o zaokrąglonym wierzchołku, lekarz deponuje symetrycznie preparat w obu wargach sromowych większych.

Po zabiegu pacjentka może od razu powrócić do codziennych czynności.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj wystarcza już jeden zabieg, by uzyskać wyjątkowe efekty, jednak ostatecznie ilość zabiegów zależy od potrzeb pacjentki i decyzji lekarza. Efekty utrzymują się nawet 2 lata, po tym czasie o kontynuacji terapii także decyduje lekarz.

CENA

Cena jest ustalana indywidualnie z pacjentem podczas konsultacji i zależy od ilości zużytego preparatu.
Desirial cena: od 1600 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Linia Desirial jest pierwszą na świecie linią całkowicie wchłanialnych implantów bazujących na naturalnym kwasie hialuronowym z opatentowaną formułą IPN-like. Desiral w swoim składzie posiada także antyoksydant – mannitol – chroniący kwas hialuronowy przed wchłonięciem i tym samym przedłużający jego działanie. Desirial pomaga również w biostymulacji powierzchniowych warstw skóry intymnej.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań stosowania środków na bazie kwasu hialuronowego należą:

 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,
 • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),
 • planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji możemy czuć pewien dyskomfort. Wszelkie objawy ustępują maksymalnie w kilka dni.