Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym to wyjątkowy zabieg, pozwalający osiągnąć doskonałe rezultaty podczas zabiegów mających na celu regenerację. Osocze wstrzyknięte w uszkodzone tkanki przyspiesza odbudowę mięśni, kości, wiązadeł chrząstek czy ścięgien.

Tylko w Klinice Anna Pikura masz okazję skorzystać z niesamowitej możliwości i po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Authologic Therapy stworzyć krem z własnego osocza. Zostanie on stworzony przez lekarza na twoich oczach. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się z efektów terapii o wiele dłużej.

DZIAŁANIE

Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijająca się gałąź medycyny. Ciągłe badania nad bezpieczniejszymi i skuteczniejszymi zabiegami pozwolił odkryć Autologic Therapy – rewolucyjną i skuteczną terapię na bazie autologicznego osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera ono zwiększoną ilość płytek krwi, a przez to liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne.

Stosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala na efektywną rewitalizację skóry poprzez autologiczną odbudowę komórkową. Naukowo potwierdzono, że wykorzystywanie osocza biostymuluje fibroblasty oraz powoduje silną regenerację tkanek.

Mezoterapia osoczem jest zabiegiem efektywnym, wszechstronnym, kompleksowym, małoinwazyjnym. Nie występują tutaj skutki uboczne lub reakcje alergiczne na stosowany środek.

EFEKTY

 • redukuje wiotkość skóry, np. w okolicy oczu, twarzy, szyi czy dłoni,
 • rewitalizuje skórę, poprawia jej koloryt,
 • napina, uelastycznia i poprawia koloryt skóry,
 • remodeluje włókna kolagenowe,
 • niweluje blizny i rozstępy,
 • przyspiesza gojenie,
 • poprawia ukrwienie skóry,
 • hamuje wypadanie włosów, leczy łysienie.

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym szczególnie polecić można osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania lub pacjentom alergikom.

PRZEBIEG ZABIEGU

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo.

W pierwszym etapie lekarz pobiera niewielką ilość krwi z żyły do specjalnej probówki z jałowym żelem (separatorem), którą poddaje się wirowaniu w przystosowanej do zabiegu wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówki, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodaje się specjalny odczynnik, który aktywuje trombocyty (następuje uwolnienie czynników wzrostu). W ten sposób uzyskuje się preparat, w skład którego wchodzi osocze bogatopłytkowe.

Tak przygotowany środek przy pomocy igieł do mezoterapii zostaje zdeponowany w skórze pacjenta.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Dokładna ilość zabiegów zawsze ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem w Klinice Anna Pikura. Lekarz bierze pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz kondycję jego skóry. Najczęściej trwałe rezultaty osiąga się stosując 5-10 zabiegów. Dobrze jest wykonać serię zabiegów w odstępie 7-14 dni.

CENA

Twarz lub szyja lub dekolt: 800 zł
Twarz, szyja i dekolt: 1600 zł

Cena zależy od ilości i rodzaju zużytego preparatu.

DODATKOWE INFORMACJE

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie także w ortopedii (przyspiesza gojenie się uszkodzonych struktur po zwichnięciach, złamaniach i zabiegach), w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeń i poprawie wyglądu blizn.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań terapii osoczem bogatopłytkowym należą:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby krwi i nowotwory,
 • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

Jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów (wyeliminowane jest ryzyko alergii), dzięki któremu skóra odzyskuje „zdrowszy” wygląd a zmarszczki ulegają spłyceniu.