Terapia wypadających włosów

Mezoterapia igłowa jest skuteczna w terapii wypadających nadmiernie włosów. Zabieg powoduje odżywienie włosów, ich wzmocnienie, regenerację, zahamowanie wypadania i stymulację wzrostu. Dotyczy to włosów na głowie a także brwi i włosów wzgórka łonowego.

Zabieg mezoterapii polega na podaniu bardzo płytko podnaskórkowo koktajlu z kwasem hialuronowym oraz szeregiem innych substancji, przeznaczonym do podawania w obrębie skóry owłosionej głowy.

Inną metoda terapii skóry głowy jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera ono zwiększoną ilość płytek krwi, a przez to liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne.

DZIAŁANIE

Terapia wypadających włosów z pewnością spełni marzenia osobom, które śniły o gęstych i mocnych włosach pełnych blasku i objętości. Zabieg mezoterapii igłowej to zdecydowanie rewolucyjny sposób na poradzenie sobie ze zregenerowaniem włosów i skóry głowy. Iniekcja substancji aktywnych wprost w mieszki włosowe jest wyjątkowo skutecznym sposobem na piękne i zdrowe włosy.

Stosowanie mezoterapii pozwala cieszyć się efektami znacznie lepszymi, niż znikome skutki stosowania kremów i płynów na porost włosów. Preparat w igle trafia bowiem głębiej, mianowicie do skóry właściwej.

EFEKTY

  • redukuje objawy wypadania włosów (już po pierwszym zabiegu!),
  • rewitalizuje cebulki włosowe i stymuluje krążenie – zmuszając włosy do stopniowego odrastania (efekt szczególnie widoczny po kolejnych zabiegach),
  • włosy stają się gęstsze i znacznie grubsze,
  • nawilża i odżywia skórę głowy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Mezoterapia igłowa w terapii wypadających włosów – wykonywana jest wyjątkowo dokładnie, tzw. metodą płaszczową. Cienka igła wbijana jest co 1-1,5 cm na całym obszarze poddanym zabiegowi. Zdecydowanie zwiększa to skuteczność terapii. Substancje lecznicze podane są bardzo powierzchownie. Zabieg musi być powtarzany kilkukrotnie, aby osiągnąć lepszy skutek.

Podczas terapii z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, w pierwszym etapie lekarz pobiera niewielką ilość krwi z żyły do specjalnej probówki z jałowym żelem (separatorem), którą poddaje się wirowaniu w przystosowanej do zabiegu wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówki, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodaje się specjalny odczynnik, który aktywuje trombocyty (następuje uwolnienie czynników wzrostu). W ten sposób uzyskuje się preparat, w skład którego wchodzi osocze bogatopłytkowe. Tak przygotowany środek przy pomocy igieł do mezoterapii jest aplikowany na skórę głowy pacjenta.

W razie potrzeby, dużej wrażliwości na ból, ostrzykiwaną skórę można znieczulić, używając leku w sprayu.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

W Klinice Anna Pikura to lekarz, biorąc pod uwagę stan skóry i potrzeby pacjenta, dobiera odpowiednią liczbę powtórzeń zabiegu. Standardowo, aby osiągnąć najlepszy skutek w terapii wypadających włosów zabieg powinien być powtarzany od 8 do 12 razy. Dobrze jest wykonać serię zabiegów w odstępie 7- 14 dni.

CENA

Mezokoktajl – Skóra głowy – terapia łysienia od 350zł
Cena zależy od ilości użytego preparatu.

DODATKOWE INFORMACJE

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo.

PRZECIWWSKAZANIA / DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań stosowania terapii wypadających włosów należą:

  • ciąża i laktacja,
  • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe).

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk, małe krwiaki i zaczerwienienie, który mijają samoistnie po kilku dniach.