Hydrobalance – Restylane Vital

Zabieg Hydrobalans jest nowoczesną techniką stosowaną w medycynie estetycznej, która rewitalizuje skórę. Wstrzyknięcie unikalnej formuły stabilizowanego kwasu hialuronowego pobudza produkcję naturalnego kolagenu a w efekcie odmładza skórę, wygładzając ją i odżywiając.

Idealny dla osób w każdym wieku, które pragną zachować młody i zdrowy wygląd. Zabieg przeznaczony jest do rewitalizacji całego ciała a zwłaszcza miejsc trudnych do poprawy, jak grzbiety dłoni, cienka skóra na szyi czy wokół oczu.

DZIAŁANIE

Ten rewolucyjny sposób rewitalizacji skóry techniką wykonania przypomina mezoterapię, jednak do tej pory w takich zabiegach stosowano kwas hialuronowy niestabilizowany. Dzięki wykorzystaniu Restylane Vital® preparatu zawierającego stabilizowany kwas hialuronowy zabieg jest dużo skuteczniejszy i przynosi niesamowicie dobre efekty.

Restylane posiada dużo większy stopień usieciowienia kwasu hialuronowego oraz może być podawany do dolnych warstw skóry. Działając w tkankach głębokich poprawia ich uwodnienie i pobudza produkcję nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się widocznie młodsza, jędrniejsza i lepiej nawilżona.

Hydrobalans to zdecydowanie zabieg, który w niepowtarzalny sposób podchodzi do odmładzania i profilaktyki starzenia się skóry. Nie tylko poprawia wygląd skóry, ale działa od wewnątrz, zmuszając tkanki do samoistnej rewitalizacji.

Preparat zdeponowany w skórze w działaniu przypomina bufor wodny, który chłonie i oddaje wodę, gdy skóra tego potrzebuje.

Zdecydowanie należy także podkreślić skuteczność preparatu i jego długotrwały efekt.

Wskazania do wykonywania zabiegu Hydrobalans:

 • drobne zmarszczki,
 • wiotka i przesuszona skóra,
 • podtrzymanie efektu innych zabiegów medycyny estetycznej,
 • rekonstrukcja włókien kolagenowych,
 • likwidacja fotouszkodzeń,
 • spłycenie lub likwidacja blizn po trądziku.

EFEKTY

 • odmładza skórę szyi, dekoltu, ramion, dłoni,
 • doskonale radzi sobie z okolicami wrażliwymi i trudnymi do korekcji jak obszar oczu i ust,
 • rewitalizuje i dogłębnie nawilża skórę,
 • poprawia elastyczność i napięcie skóry,
 • poprawia jędrność i koloryt,
 • pobudza produkcję nowego kolagenu, dzień po dniu skóra wygląda młodziej i promienniej,
 • odbudowuje istniejące włókna kolagenowe.

Efekty nawilżenia widoczne są praktycznie natychmiast. Większe napięcie skóry zauważymy po kilku miesiącach od zabiegu. Rezultaty są widoczne nawet 12 miesięcy.

PRZEBIEG ZABIEGU

W zabiegu wykorzystywana jest kaniula o miękko zakończonej końcówce, które zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków i siniaków po zabiegu. Stosowanie jej jest też mniej bolesne od używania standardowej twardej igły. Sam zabieg polega na zdeponowaniu preparatu w głębi skóry. Hydrobalans przypomina zabieg mezoterapii, jednak działa w głębszej warstwie skóry. Preparat podaje się równomiernie na wybranych obszarach ciała.

Już tydzień przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Warto wtedy smarować skórę kremem kojącym. Wszelkie dolegliwości stopniowo znikają w ciągu kilku dni.

Gdy chcemy jak najdłużej zachować rezultaty zabiegu, warto pamiętać, że po zabiegu należy wystrzegać się palenia papierosów – przyspieszają one bowiem proces starzenia. Warto także stosować kremy z filtrami UV, nawilżać skórę i pić dużo wody.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

O ilości zabiegów oraz o rodzaju i ilości użytego preparatu decyduje doświadczony lekarz podczas konsultacji w Klinice Anna Pikura.

Standardowo najlepsze rezultaty stosowania Restylane Skinboosters uzyskuje się po 3-4 zabiegach wykonywanych co 3- 4 tygodnie.

Gdy chcemy uzyskać trwały efekt pięknej zregenerowane skóry, zabieg warto powtarzać mniej więcej co pół roku.

CENA

Hydrobalans – Restylane Vital – od 900 zł.
Cena zależy od rodzaju oraz ilości zastosowanego preparatu.

DODATKOWE INFORMACJE

Zabieg jest alternatywą dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym i w porównaniu z nim zapewnia trwalsze efekty.

PRZECIWSKAZANIA \ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Do przeciwwskazań stosowania terapii Hydrobalans należą:

 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym obszarze,
 • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu,
 • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe).

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk i zaczerwienienie, który mija samoistnie po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie grudki, które zanikają po 2-3 dniach. W niektórych przypadkach może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu ze względów estetycznych.