Odpowiedzi na najczęstsze pytania naszych Klientów

Co to jest AP BIOAKTIV Kolagen ®?

Kolagen aktywny biologicznie jest jednym z głównych białek tkanki łącznej, budującym organizmy kręgowców. Tworzy rusztowanie, na którym osadzają się komórki poszczególnych narządów. Posiada dużą odporność na rozciąganie i nadaje elastyczność tkankom. W naszym organizmie następuje ciągła wymiana tego białka. Niszczejące włókna są zastępowane nowymi, wytwarzanymi w komórkach fibroblastów w skórze i chondrocytów w kościach.

Kiedy pod wpływem niekorzystnych czynników wymiana kolagenu nie następuje wystarczająco szybko, mówimy o deficycie kolagenu. Objawia się to zarówno na zewnątrz pogarszającym się wyglądem, tj. powstawaniem zmarszczek i bruzd, zmniejszeniem elastyczności i sprężystości skóry, powstawaniem cellulitu, żylaków; wewnętrznie zaś: zaburzeniami funkcji poszczególnych narządów, kości czy mięśni. Niedobór kolagenu jest bardziej zauważalny wraz z wiekiem, ponieważ produkcja kolagenu przez organizmy maleje. Jest to szczególnie odczuwalne w okresie menopauzalnym i andropauzalnym, kiedy nasilają się problemy ze zdrowiem i urodą.

Kolagen aktywny biologicznie realnie spowalnia, a w pewnej mierze nawet powstrzymuje te procesy. Jest on dostępny na rynku w postaci preparatów kosmetycznych AP BIOAKTIV Kolagen i zalecany do stosowania w przypadku występowania m.in. takich problemów jak: zmarszczki, wszelkie niedoskonałości skóry, rozstępy, cellulit, żylaki, blizny, trądzik.

Proces starzenia się organizmu jest nieuchronnie związany z procesem starzenia się skóry i choć nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, decydujące o tempie starzenia się, to możemy chronić się przed czynnikami zewnętrznymi, wpływającymi na naszą skórę.

Zmarszczki, czyli zagięcia i deformacje powierzchni skóry, powstają na skutek utraty sprężystości i elastyczności, osłabienia pracy gruczołów łojowych i potowych skóry jak i również zmniejszenia możliwości zatrzymywania wody w tkankach.

Z biegiem lat kolagen i elastyna, białka odpowiedzialne za napięcie, nawilżenie i jędrność skóry, ulegają degradacji. Pod wpływem promieniowania UV, wolnych rodników, toksyn, stresogennego trybu życia itp. włókna kolagenowe są niszczone, następuje deficyt tych białek, a co za tym idzie, skóra przybiera nieestetyczny wygląd: wiotczeje, ulega osłabieniu i pomarszczeniu.

Zmarszczki można sklasyfikować następująco:

 • Zmarszczki mimiczne – pojawiają się najwcześniej, wynikają z ruchów mięśni twarzy: kiedy się śmiejemy, kiedy marszczymy brwi itd.
 • Zmarszczki grawitacyjne – spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry, związane są z przyciąganiem ziemskim.
 • Zmarszczki strukturalne – mają związek z trybem życia, czynnikami genetycznymi oraz wpływem na skórę szkodliwego działania promieni słonecznych.

Skóra ludzi młodych jest sprężysta, elastyczna, więc kiedy mięśnie twarzy wracają do spoczynku, nie widać na niej żadnych załamań ani bruzd.
Około 30 roku życia zmarszczki mimiczne zaczynają się utrwalać, skóra powoli traci elastyczność, a załamania na skutek ruchów mimicznych zaczynają być widoczne nawet przy całkowitym spokoju twarzy. Zmarszczki te najszybciej pojawiają się w miejscach gdzie mimika twarzy jest najbardziej ruchliwa.

Skóra kobiet po 40 roku życia pod wpływem spadku poziomu pewnych hormonów może tracić nawet 2% kolagenu rocznie. Spadek ten powoduje nieodwracalne szkody w jakości skóry. Pojawiają się głębsze zmarszczki i bruzdy.

Około 50. roku życia proces starzenia agresywnie przyśpiesza, spadek hormonów powoduje, że skóra zaczyna gorzej funkcjonować: traci swą jędrność i gęstość, głównie przez znaczny spadek produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie robi się coraz cieńsza, traci elastyczność, pojawiają się pobruzdowania o przebiegu równoległym, zmarszczki o różnej głębokości oraz suchość skóry. Następuje zmiana owalu twarzy, spowodowana zmniejszoną ilością włókien podtrzymujących oraz nieuniknionym przyciąganiem grawitacyjnym.

Skóra po 50 roku życia starzeje się w sposób naturalny, strukturalny i grawitacyjny. Zmarszczki są rezultatem naturalnego zwiotczenia skóry i mięśni wyrazowych, których nieustannie używamy, aby wyrazić swoje emocje. Zmarszczki na twarzy są odzwierciedleniem naszej osobowości, nastawienia do życia i ludzi.
Aby poprawić kondycję skóry i opóźnić proces starzenia się, stworzyliśmy dwa specjalne preparaty AP BIOAKTIV Kolagen do twarzy: AP BIOAKTIV Kolagen White oraz AP BIOAKTIV Kolagen +.

AP BIOAKTIV Kolagen cechuje bardzo silna higroskopijność, tzn. wchłaniając się wciąga on z sobą bardzo duże ilości wilgoci. Dlatego należy go aplikować na oczyszczoną skórę, obficie zwilżoną wodą termalną, nabierając ze słoiczka czystą, najlepiej wyparzoną i ostudzoną łyżeczką bądź szpatułką (szklaną lub metalową). Preparat rozprowadzamy cienką warstwą na wilgotnym naskórku i lekko wklepujemy.

Rekomendujemy wodę francuską Gamarde, którą specjalnie z myślą o kolagenie sprowadzamy z Francji. W tej chwili nie można jej jeszcze kupić w drogeriach, a nawet w aptekach. Przebadaliśmy wiele innych wód dostępnych na rynku, okazuje się, że z wodą Gamarde AP BIOAKTIV Kolagen daje najszybsze efekty.
Nałożenie zbyt dużej ilości preparatu na skórę bardzo często powoduje łuszczenie się niewchłoniętej warstwy preparatu. W takim przypadku należy ponownie zwilżyć skórę wodą termalną i wklepać pozostałości preparatu.

Ponieważ kolagen nie jest kremem ani kremu nie zastępuje (działa na organizm od wewnątrz, stąd tak spektakularne efekty!), a potencjalizuje działanie innych składników aktywnych, po jego wchłonięciu polecamy zastosowanie specjalistycznych biokremów ANNA PIKURA, które w swym składzie zawierają wyłącznie naturalne składniki aktywne.

AP BIOAKTIV Kolagen jest preparatem występującym w formie żelowej do nakładania na oczyszczoną skórę zwilżoną wodą termalną (kolagen cechuje bardzo silna higroskopijność, tzn. wchłaniając się wciąga on z sobą bardzo duże ilości wilgoci). Dobrze zaaplikowany kolagen powoduje delikatne napięcie skóry przygotowując ją na przyjęcie substancji nawilżających, odżywczych, regenerujących etc. AP BIOAKTIV Kolagen nie tylko sam w sobie jest idealnym kosmetykiem, ale i również wykazuje właściwości wzmagające działanie innych naturalnych substancji aktywnych. Jak pokazały badania, roślinne składniki czynne – zastosowane łącznie z kolagenem – zwielokrotniają swą skuteczność. W kremach ANNA PIKURA znajdą Państwo bogactwo cennych składników, dostarczających skórze wszystkiego, co potrzebne, w optymalnej ilości. Preparaty te dają znakomite wyniki stosowane samodzielnie, jednak wcześniejsza aplikacja kolagenu aktywnego biologicznie dodatkowo podnosi ich skuteczność.

Żylaki są przewlekłą niewydolnością naczyń żylnych. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób układu krwionośnego. Jej objawy są łatwo dostrzegalne gołym okiem: ciemnoniebieskie lub ciemnofioletowe naczynia, często wypukłe i poskręcane, prześwitujące przez skórę, lokalizujące się zazwyczaj w obrębie kończyn dolnych. Żylaki powstają na skutek upośledzenia drożności naczyń krwionośnych, co powoduje wzrost ciśnienia hydrostatycznego w ich obrębie. Nieprawidłowa praca zastawek żylnych uniemożliwia cofanie się krwi z powrotem do serca. Osłabienie lub uszkodzenia tych zastawek może powodować gromadzenie się krwi w żyle powodując powstanie żylaka.

Pierwszymi objawami żylaków mogą być nasilające się w godzinach wieczornych obrzęki nóg, uczucie ciężkości nóg, ból i pieczenie kończyn dolnych. Bardziej narażone na występowanie żylaków są kobiety, osoby po 40 roku życia oraz osoby, które wykonują ciężką pracę fizyczną w pozycji stojącej. Aby poprawić kondycję skóry dotkniętej problemem żylaków, przygotowaliśmy specjalny preparat AP BIOAKTIV Kolagen Grey.

Kolagen jest m.in. jednym z budulców ścian naczyń krwionośnych. Po 25 roku życia maleje jego produkcja w naszym organizmie, czego przyczyną jest coraz gorsza praca fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i elastyny. Brak podstawowego spoiwa komórek, ścian naczyń żylnych, powoduje wysuszanie się ich, a co za tym idzie, zmniejszenie ich rozciągliwości i pogorszenie ich pracy.

Dostarczając swojemu organizmowi kolagenu z zewnątrz uzupełniasz jego braki w ścianach naczyń żylnych, a dodatkowo pobudzasz fibroblasty do wytwarzania własnego kolagenu. AP BIOAKTIV Kolagen Grey nawilża wzmacniając w ten sposób delikatne ścianki żył. Przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka rozszerzania się i pękania żył w przyszłości. Nie można także zapominać o właściwej pielęgnacji skóry. Składniki naturalnego kolagenu AP BIOAKTIV Kolagen zredukują zaczerwienienie i opuchliznę i sprawią, że pajączki i maleńkie żylaki będą mniej widoczne. Skóra, wysuszona i mało elastyczna stanie się jędrna, nawilżona i mniej podatna na różnego rodzaju pęknięcia oraz stany zapalne.

Jeśli masz predyspozycję do występowania żylaków zadbaj, o odpowiednią kondycję Twojej skóry i naczyń, stosując AP BIOAKTIV Kolagen Grey.
Aby terapia była skuteczna, należy regularnie stosować wyżej wymieniony preparat. Przy aplikowaniu preparatu minimum 2 razy dziennie na zwilżoną wodą termalną, zmienioną chorobowo skórę (żylaki) pierwsze efekty powinny być odczuwalne po 2-3 tygodniach.

Rozstępy to linijne równoległe, blizny, pokryte atroficznym naskórkiem. Tak wyglądają na zewnątrz, wewnątrz zaś stanowią przerwę spoiny łącznej. Powodem ich powstawania jest „niewspółmierność” między siłami rozciągającymi a wytrzymałością skóry. Powstają w miejscach, w których przez długi czas utrzymuje się stan permanentnego napięcia skóry. Miejscami najbardziej predysponowanymi do powstawania rozstępów są: pośladki, uda, brzuch, biodra, biust, stawy barkowe i stawy kolanowe. Rozstępy to nie tylko problem kobiet ciężarnych (90%), kobiet dojrzałych (70%), ale również mężczyzn (40%). Tak duży odsetek dotkniętych tą zmianą wynika z wielu czynników przyśpieszających jej powstawanie. Należą do nich:

 • zmiany fizjologiczne (okres dojrzewania, ciąża, menopauza),
 • otyłość,
 • niewłaściwa dieta,
 • częste wahania wagi,
 • wyczynowy sport (kulturystyka),
 • przyjmowanie leków sterydowych,
 • skłonności genetyczne,
 • przewlekły silny stres.

Rozstępy spowodowane są upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie elastyny i kolagenu. Jak wiadomo, białka te odpowiadają za elastyczność, jędrność i odpowiednie napięcie skóry. Gdy ich brakuje, organizm „zastępuje” je innymi, gorszymi. Te zaś, w momencie tak silnych zmian jak mocne rozciąganie się skóry, nie potrafią sobie poradzić z utrzymaniem prawidłowej budowy spoiny łącznej. Skutkiem tego jest jej rozerwanie. Powstają wtedy czerwone smugi o różnej długości i szerokości, które określane są jako faza zapalna rozstępu. Drugim stadium tej zmiany jest faza bliznowacenia, w której rozstęp przybiera perłowobiały kolor o lekko wypukłej, chropowatej powierzchni. Pocieszający jest fakt, że w pierwszej fazie powstawania rozstępów możemy zapobiec ich dalszemu postępowi. AP BIOAKTIV Kolagen Grey jest idealny do takich zadań! Intensywnie pobudza fibroblasty do pracy, uzupełniając braki kolagenowe.

Regularnie stosowany AP BIOAKTIV Kolagen Grey zapobiega powstawaniu rozstępów oraz sprawia, że skóra staje się sprężysta, elastyczna i nawilżona. Przy rozstępach utrwalonych kolagen jest w stanie zredukować ich głębokość i widoczność. Przy regularnym stosowaniu stają się one niewidoczne. Jednak na tym etapie walka z rozstępami będzie dłuższa niż przy zwalczaniu pierwszych oznak ich powstawania.

Na ciało zwilżone specjalną wodą termalną GAMARDE nanosimy kolagen i przy jego użyciu wykonujemy masaż. Kolagen jest substancją, która szybko wchłania się przez skórę, dlatego do dalszego masażu używamy substancji „poślizgowej” (oliwki, olejku, itp.). Przez wmasowywanie kolagenu zwiększa się jego penetracja przez skórę, a tym samym zwiększa się również jego przyswajalność.

Masaż należy wykonywać w miarę możliwości codziennie, z lekkim naciskiem w miejscach nasilonych dolegliwości. Po zakończonym masażu można nałożyć balsam.

AP BIOAKTIV Kolagen to nie kosmetyk w popularnym rozumieniu – większość preparatów marki AP Bioaktiv Kolagen zawiera niemal wyłącznie (minimum 93 proc.) czystego, skoncentrowanego tropokolagenu, uzupełnionego jedynie niewielkim dodatkiem wody mineralnej. Preparat produkuje się w warunkach ultranowoczesnej manufaktury, metodami pozwalającymi w pełni zachować jego biologiczną aktywność i czystość.

Transdermalny żel jest doskonale tolerowany nawet przez najwrażliwszą skórę. Wynika to stąd, że zawiera on wyłącznie substancje przyjazne każdej skórze, nie zawiera zaś szkodliwych chemikaliów, takich jak drażniące konserwanty, barwniki, środki zapachowe, emulgatory, ponieważ mogłyby one spowodować rozpad potrójnej helisy kolagenu. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i nietolerancji na preparat jest bliskie zeru. Kolagen wchłania się do przestrzeni międzykomórkowej.

Biokremy ANNA PIKURA to luksusowe preparaty pielęgnacyjne stanowiące uzupełnienie kuracji kolagenowej preparatami AP BIOAKTIV Kolagen jak i dające doskonałe efekty stosowane samodzielnie. Podobnie jak w przypadku kolagenu w ich produkcji wykluczono szkodliwe konserwanty, sztuczne barwniki i syntetyczne emulgatory. Zapach kremom nadają naturalne olejki roślinne. Preparaty ANNA PIKURA zawierają w swoim składzie naturalne substancje biologicznie aktywne, w większości pozyskiwane z roślin pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Linia kolagenowa obejmuje pięć preparatów:

 • preparaty podstawowe:
  • AP BIOAKITV White do twarzy, szyi i dekoltu pokonuje wszelkie problemy: od zmarszczek i zwiotczeń przez przebarwienia aż po kłopoty z trądzikiem i skórą wrażliwą.
  • Grey do ciała pomaga zwalczyć cellulit, rozstępy, blizny, znakomicie sprawdza się jako preparat pielęgnujący skórę w przypadku widocznych pod skórą naczyń krwionośnych, a także wszelkich dolegliwości, w których ulgę przynosi masaż.
  • Graphite wyśmienicie pielęgnuje dłonie i stopy, w tym paznokcie, poprawia też kondycję cebulek włosowych i wygląd włosów, stosuje się go również do masaży odchudzających i kąpieli relaksujących. Kolagen w preparatach Grey i Graphite zawiera naturalną melaninę, występujący w naszym organizmie barwnik, który spełnia ważne funkcje w skórze i niektórych sąsiadujących z nią narządach;
 • preparat do okolic intymnych dla kobiet:
  AP BIOAKTIV Intimate For Woman zawiera naturalne witaminy. Znakomicie pielęgnuje i regeneruje okolice zewnętrznych narządów płciowych, pomagają utrzymać należytą higienę, przywracaja komfort i witalność;
 • wyjątkowy „mercedes” linii kolagenowej:
  AP BIOAKTIV PLUS, produkowany według nowej, uściślonej technologii, zawierający naturalne witaminy. Ma szczególnie silne działanie wygładzające zmarszczki i ujędrniające.

Linia botaniczna ANNA PIKURA obejmuje biokremy adresowane do wszelkiego rodzaju problemów ze skórą:

 • preparaty podstawowe:
  specjalista od nawilżania Hydrology ® do skóry normalnej i mieszanej, zawierający ekstrakt z algi wielkomorszczu gruszkonośnego, oraz sukces w walce ze zmarszczkami Successlogy ® z olejem z nasion z dzikiej róży piżmowej znakomicie spełniają swoją rolę, przy okazji eliminując podrażnienia i wiele innych drobnych problemów z urodą;
 • preparaty specjalistyczne:
  przywracający równowagę skórze tłustej i mieszanej Matmatique ® z maceratem z liści brzozy nadaje skórze szykowny mat i gładkość. Łagodny jak miękka kołderka Douxmatique ® z bogatym w witaminę A masłem z owoców tucuma z Puszczy Amazońskiej przywraca idealny komfort skórze suchej. Sensilogy ® z maceratem z kasztanów koi wrażliwą skórę naczyniową. Magical ® upiększa błyskawicznie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dostarczając zarazem cennych składników pielęgnujących;
 • preparaty pod oczy:
  Visiology ® z kasztanami, olejem z jojoby i witaminą C działa na pierwsze oznaki starzenia się i przeciwzmarszczkowy Serenology ® z olejem z nasion Rosa moschata przywraca pogodę spojrzenia;
 • gwiazda kolekcji biokremów botanicznych:
  ekskluzywna odmładzająca Poetica ® z aktywną witaminą A i olejem z owocu awokado, prawdziwa poezja dla skóry.
 • „bentley” wśród kosmetyków klasy prestige:
  Sacrum ®. Daje efekt zabiegu medycyny estetycznej. Nowatorska biotechnologia przekształciła bogactwo cennych substancji roślinnych w synergiczny mechanizm o silnych właściwościach odmładzających.