Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Mapa strony

Zabiegi

KOLAGEN

OPIS

Kolagen to główny budulec skóry, dzięki któremu jest ona zdrowa, młoda i jędrna. Oczywiście, z czasem produkcja kolagenu w naszym organizmie maleje. Osłabienie włókien kolagenowych powoduje spadek elastyczności skóry. Już od 25 roku życia zaczynamy tracić 1,5% kolagenu rocznie. To właśnie główny powód pojawiania się pierwszych zmarszczek!

Kolagen pojawił się w medycynie już kilkanaście lat temu, i od tamtego czasu z powodzeniem używany jest w postaci preparatów i opatrunków podczas zabiegów z zakresu ginekologii, chirurgii, neurologii, a także w profilaktyce pooperacyjnej, podczas gojenia się ran czy owrzodzeń w przebiegu cukrzycy.

LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej. Nie powoduje alergii oraz skutków ubocznych. Zarejestrowany jest jako wyrób medyczny. Kolagen podany w połączeniu z lidokainą sprawia, że zabieg z jego wykorzystaniem jest praktycznie bezbolesny. To jedyny taki kolagen dostępny na rynku, przeznaczony specjalnie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

DZIAŁANIE

Kolagen typu I najpowszechniej występuje w organizmie. Buduje on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a także tkankę łączną skóry i tkanki podskórne. Kolagen rozkłada się przez działanie kolagenozamów – charakterystycznych enzymów, które znajdziemy w każdym organizmie. Skutki degradacji to, m.in. zmiana owalu twarzy oraz zmarszczki grawitacyjne.

Włoski kolagen LINERASE uzupełnia niedobory kolagenu w skórze, regeneruje i odbudowuje tkanki. Substancja pobudza fibroblasty do wytwarzania nowych włókien – czyli kolagenu endogennego, który wypełnia tkanki.

Kolagen to wyjątkowa substancja, wykorzystywana z niesamowitymi efektami w walce: ze zniszczoną skórą, zmarszczkami, utratą jędrności, bliznami potrądzikowymi, zanikowymi i pooperacyjnymi, rozstępami, ranami oraz uszkodzeniami skóry.

EFEKTY
 • rewitalizuje skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • regeneruje tkankę łączną skóry właściwej (optymalne warunki fizjologiczne do tworzenia się nowego kolagenu),
 • poprawia jędrność i gęstość skóry
 • wygładza i redukuje zmarszczki
 • naturalnie nawilża i rozświetla skórę
 • redukuje różne blizny, także potrądzikowe
 • skóra odzyskuje młody wygląd

Pierwsze efekty kuracji widoczne są po 7-14 dniach. Skóra staje się elastyczniejsza, gęstsza i zyskuje młodszy wygląd. Skutki zabiegu widoczne są nawet rok. Skutki redukcji blizn są trwałe.

PRZEBIEG ZABIEGU

Sam zabieg przypomina standardową mezoterapię igłową. Przed zabiegiem obszar iniekcji zostaje znieczulony specjalnym kremem. Sam zabieg jest mniej bolesny niż zwykła mezoterapia ponieważ wykonywana jest mniejsza ilość nakłuć a preparat zostaje podany do głębszych warstw skóry.

W Klinice Anna Pikura dbamy o komfort naszych pacjentów, dlatego każdy zabieg wykonywany jest z maksymalną delikatnością i precyzją przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Mimo, że ostateczna liczba zabiegów zawsze jest ustalana indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej, to zazwyczaj, by uzyskać satysfakcjonujące efekty konieczne jest wykonanie 4 zabiegów w odstępie dwutygodniowym.

CENA

W Klinice Anna Pikura ceny ustalane są indywidualnie z pacjentem i często zależą od rodzaju oraz ilości zastosowanego środka.
Cena za zabieg z kolagenem: 1200 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Warto pamiętać, że to LINERASE to zupełnie odmienny kolagen od tego, który znajdziemy w kremach czy kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Jest to substancja, która nieuczulająca i samoistnie rozpuszczająca się w bezpieczny sposób w skórze (biodegradowalna).

Poddanie się kuracji kolagenowej gwarantuje w 100% naturalne efekty. Warto połączyć kurację z osoczem bogatopłytkowym czy mezoterapią nawilżającą, wtedy uzyskane efekty będą jeszcze bardziej wyraźne a nasza skóra będzie głęboko zregenerowana i odżywiona.

PRZECIWWSKAZANIA/ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • nowotwór,
 • niewyrównana cukrzyca.

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu zabiegu występuje obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, tkliwość lub niewielkie siniaczki. Wszelkie dolegliwości mijają samoistnie po kilku dniach. Sam kolagen nie powoduje żadnych działań niepożądanych, Pamiętaj, aby nie łączyć zabiegu kolagenowego LINERASE z peelingami chemicznymi, dermabrazją oraz zabiegami laserowymi.

Zobacz pozostałe zabiegi z medycyny estetycznej


Beata (51), Strzelce Krajeńskie pisze:

...Po przekroczeniu 45 roku życia moje własne sposoby na zachowanie urody i młodości przestały wystarczać. Myślę, że nasza skóra w tym wieku zaczyna przypominać ulubiony, noszony codziennie sweterek, który rozciągnął się i zdefasonował. Kiedy dowiedziałam się o istnieniu kolagenu ANNA PIKURA (przeczytałam kilka opinii w „Modzie na Zdrowie”), postanowiłam spróbować, czy także w moim przypadku zadziała w tak cudowny sposób. I zadziałał! Gdyby pozostać przy moim porównaniu, miałam wrażenie, że włókna kolagenu wniknęły w rozciągniętą przędzę mojej skóry powodując jej pogrubienie, skrócenie i uelastycznienie – „sweterek” zebrał się w sobie i odzyskał poprzedni kształt. Co więcej, przed kuracją moja skóra była jak przetarty worek – wszystkie cenne składniki różnych kosmetyków po prostu się z niego „wysypywały”, po zastosowaniu kolagenu skóra piękniała nawet po zwyczajnych zupełnie niedrogich kremach..

Za każdym razem kiedy na dzień dobry zwilżałam twarz wodą termalną i nakładałam kolagen w żelu, czułam jak moja twarz rozjaśnia się jakby w dziękczynnym uśmiechu. Zawsze poprawiało mi to samopoczucie. Wystarczał delikatny, prawie niezauważalny makijaż, żeby wyglądać naprawdę dobrze. Koleżanki w pracy zauważyły (niektóre niechętnie) i kazały mi się przyznać, co robię. Stosowałam kolagen w kapsułkach i w żelu, a także kolagen grafitowy, który działa nie tylko na skórę, ale także wzmacnia włosy i rzęsy. Kuracja trwała około roku ale wyraźne efekty były widoczne już po dwóch miesiącach. Myślę, że każda z nas powinna mieć swój sekretny słoiczek kolagenu AP, żeby nie pozwolić odejść swojemu pięknu zbyt wcześnie. Mamy szansę być coraz piękniejsze w miarę upływu czasu, kiedy nasza twarz wyraża coraz więcej i zaczyna odzwierciedlać duchową głębię i bogactwo wszystkich naszych doświadczeń....
czytaj więcej

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved | Dla prasy | Facebook